Kargı Tulum Peyniri
kargı bamyası
kargı pirinci
kargı tarhanası
kargı sırık kebabı
kargı bezi
Facebook

  Kargı Panayırı


  Kargı Panayırı 24 Ekim 2016 Tarihinde Başlayacak!

   
  Kargı Panayırı
   
   
  Her sene Ekim ayının üçüncü haftasında düzenlenen bu güzel festival yaklaşık bir asırdır her sene düzenli olarak düzenlenmektedir. Bu panayıra Kargı ilçesinin çevre köy ve kasabalarından oldukça rağbet görmektedir.
   
  Kargı Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen  Kargı panayırı bu sene 24-30 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.. 
  Panayır programında mehteran gösterileri, bisiklet ve koşu yarışmaları, mevlid-i şerif, at yarışları ve ata sporu olan güreş etkinlikleri gerçekleştirilecek.
   
  Başkan Zeki Şen, ''Kargı Güreşleri Bölgenin Markası Oldu''
  Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen, bu yıl yapılacak olan panayır için tüm hazırlıkların tamamlandığını belirterek, "Asırlık Kargı Panayırımız bu yıl yine dolu dolu geçecek, hazırlıklarımızı tamamladık. Bir hafta boyunca çeşitli etkinliklerle panayırımızı gerçekleştireceğiz. Panayırımızın en çok ilgi gören organizasyonu olan güreşlerde yine iddialıyız. Bölgenin en iyi güreşçileri, başpehlivanlar Kargı çayırında güreş severlerin karşısına çıkacak. Güreşlerimizde 60'a yakın baş ve başaltı olmak üzere toplam 300'e yakın güreşçinin kol bağlamasını bekliyoruz, ayrıca Kırkpınar güreşlerinde şampiyonluk maçına çıkan Recep Kara ve Mehmet Yeşil Yeşil'de Kargı güreşlerinde bizlerle olacak. Sezonun son güreş organizasyonu olan Kargı güreşlerine ilginin oldukça fazla olmasını tahmin ediyoruz. Herkesi panayırımıza bekliyoruz'' dedi.
   
  Kargı güreşlerini bu yıl yine Kargı Güreş Eğitim Merkezi Antrenörü Kazım Karabıyık organize edecek.

  «« Kuzu Çevirme İlk Yardım Sertifikası »»


  Kargı'nın TarihiKöy DüğünleriKargı BeziKargı PanayırıSrc BelgesiYayla TurizmiKargı Yaylası
  At YarışlarıYağlı GüreşlerPirinçBamyaTulum PeyniriKirli SacSırık Kebabı
  Tarhanaİlk Yardım SertifikasıSrc BelgesiSırık KebabıModelistlik KurslarıTarhanaKeşkek

  © 2013 Çorum Kargı Tüm Hakları Saklıdır.
  Sitemap