Kargı Tulum Peyniri
kargı bamyası
kargı pirinci
kargı tarhanası
kargı sırık kebabı
kargı bezi
Facebook

  İlk Yardım Sertifikası


  İlk Yardım Sertifikasını kimler alır? İlk yardım Sertifikası Almanın Avantajları Nelerdir?

  İlk Yardım Sertifikasını Kimler Alır

  Değerli okuyucular, ilk yardım sertifikasına ihtiyaç duyanlar bu sertifikayı şu şekilde alabilirler. Sağlık Bakanlığının yetkilendirmiş olduğu çeşitli kurumlar vardır. Bu kurumlardan biri de bu konuda oldukça deneyimli, donanımlı eğitimcileri olan Yeni Ümit Eğitim Kurumlarıdır. Yeni Ümit Eğitim Kurumlarının birikimleri sayesinde kurumlaşmış olması genel tercih sebebi olmaktadır.  Çeşitli araştırmalar sonucunda kurumumuzu tercih ederek İlk yardım sertifikası almaya karar veren adaylar kurumumuza 1 adet vesikalık fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile başvuruda bulunabilirler. Başvuran adaylarımızın en az ilkokul mezunu olmaları ve 18 yaşını doldurmaları gerekmektedir.  Başvuru sonucunda adaylarımız için planlanan eğitim süreci başlamış olur. Bu süreç 2 günde 16 saat teorik ve pratik eğitim verilerek sürdürülür. 2 günlük eğitim sonucunda adaylarımız Bakırköy Devlet hastanesinde bir sınava tabi tutulurlar. Sınav sonucunda başarılı olan adaylarımıza İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından onaylanan İlk yardım sertifikası verilir. Eğitim süreci içerisinde adaylara ayrıca sürekli bilgileri canlı tutmalarını sağlayacak bir ilk yardım kitabı verilir. Eğitmenlerimiz görsel ve teknolojiyi kullanarak eğitimlerini vermektedirler.

  Peki, ilk yardım sertifikası  ne işe yarar? Günlük hayatta karşılaştığımız olaylara baktığımızda bazen çaresiz kaldığımızı hissederiz. Keşke şu biraz ilk yardım bilseydim de bu yaralıya yardımcı olabilseydim deriz. İşte bu keşkeleri ortadan kaldırmak için bu belge gereklidir. Bu belgeye sahip olanlar birçok iş yeri tarafından tercih edilmektedirler.  Bu belge son derece önemli ve anlamlıdır. Bu belge sahibi hiç beklemediği bir zamanda karşılaşacağı bir olayda yapacağı küçük bir müdahale ile bir insanın hayatını kurtarabilir. Bu belge sahibi çalıştığı iş yerinde meydana gelebilecek bir iş kazasında yapacağı bir müdahale çok sevdiği mesai arkadaşının hayatta kalmasını sağlayabilir. Bunun sonucunda yaşayacağı manevi haz hiçbir şeyle ölçülemez. Ayrıca işyerinde kazanacağı yeni statü ve değer de son derece önemlidir.

  Değerli okuyucular toplumsal gelişme ile eğitim arasındaki ilişkiyi bilmeyen yoktur. Sağlık alanında temel ilk yardım bilgilerine sahip olmak da bir toplum için çok önemlidir. Toplumdaki her ferdin temel ilk yardım bilgilerine sahip olması toplumun çağdaşlaşmasında belirleyici bir faktör olmaktadır.

  Sağlık Bakanlığı toplumun her alanında, herhangi bir yerde ve zamanda meydana gelebilecek bir olayın sonucunda ölümün olmaması için, hayatın kurtarılması için her vatandaşın asgari düzeyde bir ilk yardım bilgi ve becerisine, donanımına sahip olmasını amaçlamaktadır. Bu amacını gerçekleştirmek için de eğitim kadrosu ve donanımı uygun olan özel eğitim kurumları aracılığıyla bu eğitimi vermektedir. Sertifikayı onaylayan kurum Sağlık Bakanlığına bağlı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüdür.

  İlk yardım sertifikası sahibi olan bir kişi; çalıştığı iş yerinde, ailesinde, yakın çevresinde meydana gelebilecek çeşitli olayların sonuçlarının en az zararla sonuçlanmasını sağlar. Hayatı boyunca bu bilgi ve becerilerini kullanarak insan hayatına olumlu katkı sağlayabilir. Hayat kurtarmakla sahip olduğu insani özelliklerini hissedebilir.

   


  «« Kuzu Çevirme Src Belgesi »»


  Kargı'nın TarihiKöy DüğünleriKargı BeziKargı PanayırıSrc BelgesiYayla TurizmiKargı Yaylası
  At YarışlarıYağlı GüreşlerPirinçBamyaTulum PeyniriKirli SacSırık Kebabı
  TarhanaSırık KebabıTarhanaKeşkek